Menu
Rýchly tip: Otočená obrazovka o 90, 180 alebo 270 stupňov?

Rýchly tip: Otočená obrazovka o 90,…

Otočená obrazovka hore no...

Zoznámte sa s robocrow: Stroje, ktoré vystreľujú laserové lúče s dlhým dosahom na vydesenie vtákov, nahrádzajú strašiaky

Zoznámte sa s robocrow: Stroje, kto…

Lasery sa náhodne pre...

Prelomenie WPA / WPA2-PSK cez WPS ľahko a rýchlo (prax)

Prelomenie WPA / WPA2-PSK cez WPS ľ…

Praktická demonštrácia ...

Prelomenie WPA / WPA2-PSK cez WPS ľahko a rýchlo (teória)

Prelomenie WPA / WPA2-PSK cez WPS ľ…

Dostatočne zabezpečená ...

Milióny áut môže odomknúť ktokoľvek. Novú chybu našli u Volkswagenu či Škody

Milióny áut môže odomknúť ktokoľvek…

Elektronika v autách tr...

Vinár menia zbrane v boji so škorcov. Namiesto poplašných diel, používajú plašiče od Slovenského výrobcu.

Vinár menia zbrane v boji so škorco…

Vinári versus škorce. Prá...

Zlodeji automobilov môžu odomknúť 100 miliónov Volkswagenov s jednoduchým bezdrôtovým hackom

Zlodeji automobilov môžu odomknúť 1…

STRUČNEAsi 100 miliónov a...

Zlodeji používajú špeciálne čítačku na krádeže áut. BMW bolo za dve minúty preč. Keyless ? KEYLESS-GO

Zlodeji používajú špeciálne čítačku…

Zlodeji používajú špeciál...

LTE sieť pre Internet v lietadlách už funguje. Stanice sú aj v Česku a Slovensku

LTE sieť pre Internet v lietadlách …

LTE sieť pre Internet v l...

Ako nainštalovať Linux po boku Windows (návod)

Ako nainštalovať Linux po boku Wind…

 Po zapnutí počítača si j...

Prev Next
Slovak Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

Ako sa ochrániť pred útokom Drone. Príručka je už na internete v slovenčine Doporučený

Ako sa ochrániť pred útokom Drone. Príručka je už na internete v slovenčine

Holanďan Ruben Pater na internete zverejnil siluety najbežnejších bezpilotných strojov a návod na ochranu pred útokom Drone v 25 jazykových verziách. Okrem angličtiny, ruštiny či paštunštiny je aj v slovenčine.
V mnohých častiach sveta sa ľudia učia ornitológii 21. storočia. Podľa siluet na nebi chcú rozpoznať nebezpečenstvo, ktoré môže priniesť smrť a skazu alebo napríklad prienik do súkromia. Na tomto princípe je založená obrana proti útoku z bezpilotných strojov, čiže dronov.

Príručka z internetu

Holanďan Ruben Pater na webe www.dronesurvivalguide.org zverejnil návod - na konci textu, ako zvládnuť základy novodobej ornitológie. Hneď na začiatok pripomína, že naši predkovia vedeli rozpoznať podľa siluety vtáky, ktorí ohrozovali ich živobytie. Podobne možno odhaliť aj bezpilotné "vtáky".

Pochopiteľné piktogramy umožní komukoľvek bez znalosti jazyka rozlíšiť pozorovacie a útočné drony.

Pomocou vlajok štátov môžete identifikovať armádu. Ak zaplatíte desať dolárov, pošle vám Pater kvalitnú ofsetovú výtlačok s rozmermi 48 × 33 cm.

Tlačená príručka obsahuje na druhej strane rozsiahle informácie vrátane taktiky skrývanie sa pred senzormi strojov. Údaje Holanďan získal z on-line zdrojov. Vychádzal z 22 tipov Al-Kájdy.

Podľa praktických skúseností je nutné sa skrývať pred senzormi dronov. Preto ponúka stiahnutie súboru PDF, v ktorom sú zobrazené siluety najbežnejších dronov.

Bezpečnejšie bez mobilov a vysielačiek
Hneď v úvode druhej časti Pater pripomína, že "oči" dronov tvorí veľmi kvalitné prístroje, ktoré "vidia" mnoho kilometrov dookola. Zdôrazňuje, že drony zaznamenávajú tiež to, čo ľudské zmysly nevedia.
Napr. prístroj FLIR zaznamená teplotu ľudského tela alebo zahriateho motora vo dne i v noci. Samozrejmá je detekcia mobilov aj inej elektroniky.

Asi vás preto neprekvapí, že odporúča vzdať sa spojovacej techniky a mobilov. Pohyb v teréne odporúča za zlého počasia alebo v tieni budov a stromov.

Vo dne sa máte schovať vo vnútri budov s mnohými východmi, v noci pod korunami stromov. Samozrejmé je úplné zatemnenie (vrátane tepelného). Záblesk svetla v noci totiž okamžite zaznamenajú citlivé senzory. Dron za okamih miesto záblesku podrobne preskúma.

Zaujímavá je rada používať v noci takzvanú vesmírnu prikrývku (izotermické fólie, nájdete ju napr. z autolekárničky), ktorá odráža infračervené žiarenie.

Medzi sofistikované metódy ochrany pred drony patrí miestnej varovný systém, rušičky GPS a GPS spofing (vysielanie falošného GPS signálu) alebo falošný cieľ v podobe figuríny v ľudskej veľkosti (s príslušným tepelným "podpisom"). Viac o rušičkách a ako sa chrániť na www.alibaba.sk

Drony (aspoň tie, čo zabíjajú) lietajú v takých výškach, že nie sú vidieť. Navyše sú tak konštruované, aby nezanechávali viditeľné stopy na oblohe. Rovnako aj motory majú nehlučné, keďže lietajú relatívne pomaly.
Celá technológia je vymyslená tak, aby terorista či iná osoba zistila až po smrti, že ju nejaký dron sleduje.

Drony týchto verzii, sú jednoducho DRAHE BOJOVE stroje na vysoko špeciálne účely a v zásade používané len vo vojnových konfliktoch, pripadne pri špeciálnych akciách, kde hrozí nejaký teroristicky čiň s väznými následkami. Armáda nimi teda nebude mrhať na špehovanie bežného každodenného života, aby sliedila po malých zlodejičkoch v meste, alebo opilcov čo rozbijú niekde autobusovú zastávku či posprejujú podchod. Takže tu bohužiaľ nejde ani tak o prevratnosť, ale skôr škodlivú dostupnosť takejto ucelenej kompozície pre široké masy....To, že sa dá vyrobiť účinná výbušnina aj pomocou bežných domácich chemikálii, je tiež "verejne mcgyverovo tajomstvo". ale pokiaľ ucelený a kompaktný návod sa neváľa na každej druhej (obrazne) internetovej stránke a nerobí sa tomu reklama, tak to málokoho napadne robiť, pretože by si to v prvom rade musel prácne zháňať a skladať dohromady.

Sme za slobodu informácii, ale sú veci, ktoré nie je nevyhnutne nutne rozširovať, pretože forma takéhoto "slobodného zverejnenia", a zvlášť v tomto prípade, je viac škodlivá, než prospešná.

Mimochodom, ten zlý a hnusný dron lieta nad hlavami bežných, normálnych, mierumilovných civilistov, aby potrebovali takéto informácie? Mate dojem že lietal niekedy nad hlavou vo Vašom meste či susednej dedine a špehoval ľudí?

Zdroj: idnes.cz

Drone Survival Guide  ang.

Príručka prežitia – Bezpilotné lietadlá / drones   SK

Průvodce obranou proti dronům  cz.


Pri čitateľov alibaba.sk prinášame
kompletný pdf prospekt.

 
Naposledy zmenenésobota, 15 február 2014 23:58
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore