Menu
Rýchly tip: Otočená obrazovka o 90, 180 alebo 270 stupňov?

Rýchly tip: Otočená obrazovka o 90,…

Otočená obrazovka hore no...

Zoznámte sa s robocrow: Stroje, ktoré vystreľujú laserové lúče s dlhým dosahom na vydesenie vtákov, nahrádzajú strašiaky

Zoznámte sa s robocrow: Stroje, kto…

Lasery sa náhodne pre...

Prelomenie WPA / WPA2-PSK cez WPS ľahko a rýchlo (prax)

Prelomenie WPA / WPA2-PSK cez WPS ľ…

Praktická demonštrácia ...

Prelomenie WPA / WPA2-PSK cez WPS ľahko a rýchlo (teória)

Prelomenie WPA / WPA2-PSK cez WPS ľ…

Dostatočne zabezpečená ...

Milióny áut môže odomknúť ktokoľvek. Novú chybu našli u Volkswagenu či Škody

Milióny áut môže odomknúť ktokoľvek…

Elektronika v autách tr...

Vinár menia zbrane v boji so škorcov. Namiesto poplašných diel, používajú plašiče od Slovenského výrobcu.

Vinár menia zbrane v boji so škorco…

Vinári versus škorce. Prá...

Zlodeji automobilov môžu odomknúť 100 miliónov Volkswagenov s jednoduchým bezdrôtovým hackom

Zlodeji automobilov môžu odomknúť 1…

STRUČNEAsi 100 miliónov a...

Zlodeji používajú špeciálne čítačku na krádeže áut. BMW bolo za dve minúty preč. Keyless ? KEYLESS-GO

Zlodeji používajú špeciálne čítačku…

Zlodeji používajú špeciál...

LTE sieť pre Internet v lietadlách už funguje. Stanice sú aj v Česku a Slovensku

LTE sieť pre Internet v lietadlách …

LTE sieť pre Internet v l...

Ako nainštalovať Linux po boku Windows (návod)

Ako nainštalovať Linux po boku Wind…

 Po zapnutí počítača si j...

Prev Next
Slovak Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

Hľadači ploštíc majú vďaka kauze o odpočúvaní v Čechách žatvy, polícii to komplikuje prácu

Hľadači ploštíc majú vďaka kauze o odpočúvaní v Čechách žatvy, polícii to komplikuje prácu

Ako sa v miestnosti dajú za pomoci profesionálnej techniky nájsť odpočúvacie zariadenia.

Odhaliť kauzy poslanca v susednom štáte ČR Davida Ratha má podľa zistení nečakané následky. Informácie o tom, že policajti nasadili priamo do domu či kancelárií aktérov prípadu ploštice a vďaka tomu odposluchy , ako si bez obáv z prezradenia rozdeľujú peniaze, totiž vyvolala u niektorých ľudí rozruch.
A tak tí, ktorí nemajú hlboko do vrecka a zároveň ani úplne čisté svedomie, teraz zahájili "upratovaciu" akciu.Za stovky eur si nechávajú od súkromných detektívov prehľadávať kancelárie, vily, byty či autá, či v nich náhodou aj nejakú plošticu neobjaví.

Tým ale robia čiaru cez rozpočet samotným policajtom, ktorí využívaním odposluchov zbierajú poznatky a dôkazy o podozrivých a zločincoch.

Podľa dôveryhodného zdroja už polícia dokonca vie o niekoľkých prípadoch, kedy nainštalované ploštice dotyční skutočne vypátrali. Odhalenie odposluchov pritom môže niekoľko mesačný prácu kriminalistov zhatiť.

"Nemôžeme ale presne vedieť, kto už kde čo našiel a treba o tom zatiaľ úmyselne mlčí," konštatoval pod prísľubom anonymity skúsený kriminalista.

Jedna ploštice na dvadsať kancelárií. Zvýšený záujem zákazníkov potvrdzuje aj firma z východného Slovenska, ktorá sa špecializuje na vyhľadávanie odposluchov.

"Za posledných štrnásť dní máme nárast počtu zákaziek zhruba o sto percent. Myslím si, že minimálne osemdesiat percentný podiel má na tejto situácii spomínaná kauza, v Českej republike.

Podobnú skúsenosť má aj z minulosti. "V posledných rokoch sa stáva štandardným trendom to, že nám s každou kauzou vzrastú krátkodobo alebo niekedy aj dlhodobo tržby. Ten nárast tam vždy pozorujeme.

Tento rok stojí prehliadka domu či kancelárie v priemere tri až pätnásť eur za meter štvorcový, za "očistu" auta záujemcov zaplatí stopäťdesiat eur.
Cena závislý od technológie ktorú Vám nasadia a čo všetko bude firma hľadať – ploštice, kamery, smerové mikrofóny, rušičky ...

Domnievame sa že niektorí zákazníci nakoniec majú oprávnené obavy, že na nich niekto odposluch nasadil.

U jednorazových zákaziek platí už niekoľko rokov, že jeden odposluchový prostriedok ( hovorme mu aj ploštice) nájdeme v zhruba každej dvadsiatej kancelárii.

Sťažuje to ďalšiu prácu operatívnych zložiek. Ale to je vždy, keď sa na verejnosti objaví nejaký nástroj, ktorým sa získali dôkazy, tak tá kriminálna sféra s tým počíta a snaží sa eliminovať nebezpečenstvo.


Prehliadka priestorov pre odpočúvaním, nie je lacná záležitosť. Preto je vhodné ak si firma priamo zakúpi lepší detektor na vyhľadávanie týchto rádiových ploštíc. Aj lacnejšie verzie takzvané do 100,-Eur  Vám plošticu nájdu, no ich citlivosť nie je moc veľká a dosah sa skracuje skôr na centimetre. Takže hľadať plošticu v miestnosti Vám zaberie aj pol dňa.
Drahšie modely vedia detekovať rádiové ploštice aj na niekoľko metrov, alebo majú dokonca funkciu „ monitor miestnosti“ Takže detektor máte trvale zapnutý a on už len skenuje okolie. Ak Vám niekto náhodou niečo do kancelárie prinesie, Váš detektor to hneď odhalí.
Profi detektory majú ešte vbudovaný LCD display, ktorý Vám zobrazí aj frekvencie, alebo intenzitu VF zariadenia. Dokonca aj vedia dekódovať odpočúvaný hlas. Takže môžete byť prekvapený ak zistíte, že aj susedná kancelária je opočúvaná.
Najlepší vyber naša redakcia našla na webe spoločnosti market.sk SLOVAKIA.
Stále to záleží koľko ste ochotný investovať do Vašej ochrany a stále Vás môže tromfnúť ten čo Vás chce odpočúvať, ak podplatí vašich zamestnancov, dozvie sa veľa krát viac ako od Vás samotných. 
Jedna potešujúca správa, všetky detektory majú trvale skladom.

Naposledy zmenenépiatok, 25 október 2013 16:50
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore