Menu
GENERÁTOR OZÓNU pre čistenie priestoru od koronavírusov, hlodavcov, vrátane ich odplašenia

GENERÁTOR OZÓNU pre čistenie pri…

Profesionálny generátor...

Vreckový detektor „ploštíc“ iDetektor Raksa-120

Vreckový detektor „ploštíc“ …

Väčšina odpočúvacíc...

Laserom proti škorcom! Na Morave chráni vinice nová technológia

Laserom proti škorcom! Na Morave c…

 Vinári na Južnej M...

Softvér zadarmo: oprava Windows či prevod textu do hovoreného slova

Softvér zadarmo: oprava Windows č…

Osvedčená sada aplikác...

Masky a respirátory dostupné cez Gearbest, anglický obchod ale doručenie do 7 dní.  Všetko na sklade !

Masky a respirátory dostupné cez …

Situáciu okolo Corona v...

Ultrazvuková rušička proti neželanému odpočúvaniu

Ultrazvuková rušička proti neže…

Vedci z University of Chi...

Čo si odniesť z návodu ISIS pre bezpečnú komunikáciu na internete

Čo si odniesť z návodu ISIS pre …

V reakcii na vojnu, ktor...

NÁVOD: Ako jednoducho a rýchlo spustiť OS Android na vašom počítači

NÁVOD: Ako jednoducho a rýchlo sp…

Dajme tomu, že potrebuje...

Softvér z druhej ruky možno legálne kúpiť alebo predať, stačí splniť podmienky

Softvér z druhej ruky možno legá…

Za akých okolností je m...

Porušuje Rakúsko neutralitu? Odpočúvacie zariadenie USA z čias studenej vojny priamo pri Slovensku

Porušuje Rakúsko neutralitu? Odpo…

Porušuje Rakúsko neutra...

Prev Next
skafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlenettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrslesswsvthtrukurvicyyi

SÚKROMNÁ BTS - GSM stanica, vlastný GSM vysielač aktivovaný za pár minút a telefonujete aj tam, kde nie je žiadny operátor GSM.

SÚKROMNÁ BTS - GSM stanica, vlastný GSM vysielač aktivovaný za pár minút a telefonujete aj tam, kde nie je žiadny operátor GSM.
Zariadenie SÚKROMNÁ BTS - GSM stanica, je vlastný vysielač GSM určený pre komerčné nasadenie v opustených oblastiach, banských častiach alebo na laboratórnu simuláciu 2.5 G sietí alebo aj ako jednoduchá náhrada GSM-BTS pri komerčnom výpadku siete.
Pozor zariadenie nie je možné prevádzkovať bez frekvenčných GSM licencií. Prevádzka iba na zvláštne povolenie.

Séria sigint-BTS-900 funguje ako jedna BTS sieť pre vlastné GSM telefóny na akékoľvek GSM SIM karty, alebo ako jej časti multi-site siete.
Naše zariadenie môže byť nakonfigurované tak, aby podporovalo 7-35 a viac súčasných hovorov do vzdialenosti až 35 km, vrátane zasielanie SMS správ medzi sebou. GSM telefóny môžu volať samozrejme bezplatne medzi sebou, alebo cez SIP účet z prepojením na ďalšie vonkajšie telefónne siete. Postačuje iba napojenie na internet.  ( predajca v rámci EU Market.sk )

Zariadenie beží samostatne z OpenBTS softvérom s jednoduchou inštaláciou GSM mobilnej siete pre vzdialené vidiecke služby, je rýchle pre nasadenie v súkromných priemyselných sieťach. Softvérové riešenie bs-11, nanobts, sysmobts, je konfigurovateľné na OpenBSC, OsmoNITB a beží v prostredí Ubuntu. Konfiguráciu Vám samozrejme nastavíme podľa Vašich požiadaviek aj vzdialene. Ak požadujete viac BTS staníc je možné ich spájanie v Multi BTS. Riešenia UmTRX, Osmocote, OpenBTS, Myriad-RF, nie sú pre náš tím žiadnou prekážkou.

S týmto zariadením sú kompatibilné všetky GSM produkty a bežné mobilné telefóny ako aj SIP koncových bodov v systéme VoIP, pretože všetky sú navrhnuté tak, aby pracovali ako jedna BTS bunka, alebo ako súčasť multi-site siete.
BTS - GSM stanica je teraz v jednom prepravnom boxe. Len rozložíš, zapneš a hneď prevádzkuješ BTS - GSM stanicu.
Štátne zložky potrebujú v kritických situáciách spoľahlivé a real-time GSM hlasové služby, dáta alebo aj SMS služby.

Je to konfigurovateľné GSM riešenie, využívajúce dnešné moderné sigint RF technológie súkromného bezdrôtového GSM riešenia.

Zariadenie je špeciálne navrhnuté tak, aby jeho nasadenie do prevádzky bolo rýchle a bolo podľa požiadaviek na núdzové reakcie, pre vnútornú bezpečnosť, na vymáhanie práva, pre vojenské či súkromné subjekty. Systém sa dá rozšíriť až na 150 km pokrytie.
Rýchle nasadenie umožňuje nastavenie počas 30 minút. Jeho interoperabilita umožňuje bezproblémové komunikačné riešenia medzi pozemnými mobilnými rádiami, mobilnými telefóny, vojenskými systémami a P25 sieťami štátnej správy.

Architektúra definuje sadu komponentov, protokolov, služieb a konfigurácií použitých na vytvorenie nákladovo optimalizovanej mobilnej GSM siete vo vidieckych a odľahlých oblastiach.
Na rozdiel od tradičnej GSM architektúry, ktorá je vysoko centralizovaná a je závislá od backhaul, táto architektúra je postavená na distribuovanom VoIP jadre, ktoré ťaží z miestneho prepínania a je
odolná voči zlyhaniam siete.
Všetky funkcie mobilnej siete sú integrované do jediného, sebestačného mobilného základňového zariadenia, ktoré je postavené tak, aby vydržalo black prvky a hodí sa na napájanie zo siete off-energetických zdrojov.
Zariadenie je navrhnuté od základov s dôrazom na maximálnu flexibilitu. Mobilné siete môžu byť prevádzkované nezávisle na sebe, môžu byť vzájomne prepojené a integrované s existujúcim PLMN, PSTN a súkromnými mobilnými sieťami, s podporou pre roaming a s priemyselnými štandardami pre možnosť fakturačných protokolov.
Komponenty systému:
Radio Access Network (RAN)
UmSITE

UmSITE je viac než len robustné BTS. V podstate je to kompletná sieť-in-a-box. Dokáže hladko integrovať funkcie, ktoré sa zvyčajne poskytujú GSM komponentom, ako BSC, MSC, VLR, HLR a SMSC. Jej softvér-centric konštrukcia umožňuje nebývalú flexibilitu a podporuje vzdialenú konfiguráciu, údržbu a upgrade.

Kľúčové špecifikácie:

• GSM 850/900/1800/1900
• Dual-TRX, podporuje až 30 súbežných hovorov
• K dispozícii s 2x 3W alebo 2x 10W TX výstupného výkonu
• Všesmerové a sektorové anténne inštalácie
• IP chrbticovej siete a optimalizácia VSAT
• Integrácia Carrier cez VoIP a SS7
• A5 / 0, A5 / 1, A5 / 2 a A5 / 3 šifrovanie
• Referencie GPSD (OCXO na vyžiadanie)
• IP65 (IP67 k dispozícii na požiadanie)
• Osvedčená open source technológie

Jadro siete
Technológia UmCORE umožňuje synchronizáciu pomocou distribuovanej inštalácie UmSITE a umožňuje integráciu s existujúcimi sieťami cez VoIP a SS7.
Medzi vlastnosti patrí:
• Konzola pre správu systému
• Dynamicky informačná sieť
• Záznam udalostí
•Fakturácia
• HLR (Home Location Register)

UmCORE je k dispozícii na zákaznických datacentrách v cloud verzii.
UmCORE Local je riešenie na kľúč. Skladá sa z kompaktného málovýkonného servera s uloženým prednastaveným softvérom, ktorý je určený pre jednoduchú inštaláciu a pre datacentrum.
UmCORE Local môžu byť spravované a rekonštruované na diaľku cez zabezpečené VPN spojenie.
UmCORE Cloud je hosťovské riešenie, ktoré poskytuje ďalšiu vrstvu odolnosti a používa sa pre integráciu s existujúcimi sieťami operátorov cez VoIP-SS7 brány.

Protokoly

Architektúra sa vyhýba zložitosti typickej v tradičných sieťach GSM. Trivialita uľahčuje rýchle nasadenie a jednoduchosť použitia. To sa odráža v protokoloch, ktoré sa používajú na vytváranie a prepájanie sietí.

GSM_BTS

Ide o:
• SIP pre hlasové prepojenie a služby s pridanou hodnotou
• SMPP pre SMS peering a služieby s pridanou hodnotou
• SS7 v prípade potreby pre PSTN a MNO prepojenie
• CAMEL a priemer pre integráciu s fakturačnými systémami
Jednoduchá IP architektúra, SIP a SMPP sa používajú na vytváranie distribuovaných sieťových jadier, čo znamená, že môžu byť použité nízke náklady pre chrbticovú sieť a navyše nie sú potrebné vysoko odborné zručnosti.
SS7 je použitá iba tam, kde je to potrebné pre prepojenie s existujúcimi sieťami operátorov, a to je zvyčajne realizované prostredníctvom zariadenia hosted UmCORE službou Cloud.
Integrácia s fakturáciou operátora a vyrovnania v reálnom čase je možná pomocou CAMEL a priemer, a to ako v režime offline (R) a on-line (Ro) pomocou rozhrania protokolov.
Služby:
Hlasové a SMS
Cenovo dostupné. Spoľahlivé hlasové a SMS komunikácie sú primárne služby podporované architektúrou zariadenia.
GPRS a EDGE

Aj keď to nie je v súčasnej dobe považované za prioritu výroby, GPRS je k dispozícii pre účely testovania. Nízka šírka pásma GPRS a kapacitných limitov je už bohužiaľ realita.
EDGE poskytuje mierne zlepšenie rýchlosti prenosu dát poskytovaných GPRS a podpora je v súčasnosti vo vývoji, ale nie je v súčasnej dobe k dispozícii pre testovanie.
Služby s pridanou hodnotou
Vďaka použitiu SIP a SMPP protokolu architektúra podporuje rýchly rozvoj tvorbou hodnôt a hlasových správ služby. Napríklad:
On-demand spravodajstvo
Aktualizácia udalostí
Mobilné platby
Ankety a prieskumy
Hlasové a SMS chaty
Služby polohy
Tieto služby umožňujú flexibilné riešenia, ktoré sú založené na úžitkovej hodnote a ktoré poskytujú vynikajúci zdroj dodatočných príjmov a poskytujú možnosti partnerstva.
Konfigurácia
Architektúra pre samonosnú jednu GSM sieť je zabezpečená prostredníctvom inštalácie multi-site a vhodná pre úplnú integráciu s existujúcimi sieťami mobilných operátorov.
Single site
Najjednoduchšie je nasadenie na jediný UmSITE, ktorý podporuje použitie iba vo vnútri siete. Aplikácie zahŕňajú vzdialenú správu, sú vhodné pri pomoci pri katastrofách a vojenských operáciach.

Kľúčové vlastnosti:
• Bez požiadavky chrbticovej GSM siete
• Môže byť nasadená v jednom dni za pár minút
Jediná základňová stanica pokrýva 10-30 kilometrov, v závislosti na krajine.
Dual-site
Až dve dediny je možné pripojiť pomocou mikrovlnného rádia alebo dlhým dosahom Wi-Fi.
Distribuované jadro zaisťuje, že hovory môžu ešte byť vykonané a SMS správy odoslané a prijaté v rámci každej oblasti pokrytia aj v prípade výpadku linky.
Multi-site
Aby bolo možné pripojiť tri alebo viac miest je nutná lokálny server UmCORE.
UmCORE stanovuje:
• HLR a fakturačné účtovanie
• Konzola pre správu systému
• Dynamický informačná sieť
• Záznam udalostí

Integrácia MNO
Integrácia s existujúcim operátorom mobilnej siete (PMS) a chrbticovou sieťou je podporovaná prostredníctvom MAP roamingovým protokolom cez SS7 a SIGTRAN odkazy. Integrácia fakturačného systému je umožnená prostredníctvom podpory Camel protokolov. Táto konfigurácia podporuje existujúce MNO SIM karty, ktoré majú byť použité.
UmCORE Cloud automaticky načíta dáta z UmSITE / UmCORE miestnych SIM - GSM kariet a slúži na poskytovanie integrácie s externými fakturačnými systémami. Zúčtovanie v reálnom čase predplatených účtov je tiež možné. Skutočne, fakturačnú bránu možno upraviť tak, aby vyhovovala väčšine požiadaviek pre systém MNO a to z hľadiska formátu a správania.
V tejto konfigurácii systému sietí typických pre služby zákazníkom vo vidieckych a odľahlých oblastiach, môžeme podsiete z MNO považovať aj naďalej za služby zákazníkom v mestských zónach s využitím existujúcej infraštruktúry.
Je potrebné poznamenať, že pri roamingu technické prevedenie a správanie sa predpokladá, že ste jeden subjekt; Odberatelia, ktorí sa nachádzajú vo vidieckych oblastiach zostávajú zákazníkmi rovnakého MNO a používajú rovnaké fakturačné a platobné mechanizmy.
Skúsenosti to-date ukázali, že najobľúbenejší cenový plán pre vidiecke komunity je pevná cena za neobmedzené volania a SMS v rámci odľahlej oblasti pokrytia. Spoplatnenie je založené na využití hovorov a správ smerovaný cez jadro MNO.
Kapacita a pokrytie scale-out
Kapacitu siete a pokrytie všetkých skôr popísaných usporiadaní môže byť zvýšená zavedením dodatočných UmSITEs. Tie sú buď spoločne umiestnené alebo vzdialené a sú prepojené s primárnym miestom prostredníctvom pevného a spoľahlivého spojenia v sieti.
Prvý UmSITE je nakonfigurovaný ako master a spolu s BTS vykonáva GSM funkcie, ako je BSC, MSC, VLR, HLR a SMSC. Avšak, druhý UmSITE je nakonfigurovaný ako podriadený a funguje ako BTSonly.
Prehľad výhod
Stručne povedané, architektúra poskytuje základy pre nový typ mobilnej siete, ktorý je distribuovaný v prírode, ktorý ale zachováva centralizovanú kontrolu a účtovanie. Siete môžu byť zo začiatku malé a tam, kde backhaul nie je spočiatku k dispozícii, pracovať nezávisle. Potom môžu byť v neskoršom termíne poprepájané. Ako také ponúkajú možnosť skoršieho generovania príjmov z nových aj existujúcich operátorov.
Technicky:
• Jednoduchá inštalácia
• Miestne smerovanie hovorov
• Odolnosť zlyhania siete
• Architektúra Flat IP

Ekonomicky:
• Nízkonákladová kľúčová základňová stanica
• Údržba Zero
• Výrazne zníži náklady na chrbticovej sieti
• Nízka spotreba energie
• Môže byť generované výnosy za jeden deň!

Najčastejšie otázky
01 Môže jednotka, ktorá sa dodáva s kompletným systémom, začať okamžite pracovať?
Áno, môžete začať hneď po konfigurácii siete In-The-Box, pretože všetko potrebné pre malé izolované siete je v jednej jednotke.
02 Čo je zahrnuté v zásielke?
1.Base stanica s už nainštalovaným a nakonfigurovaným softvérom
2. Napájanie
3. GPS anténa
03 Aký má vplyv na systém inštalácia bez antény GPS?
Dôrazne odporúčame použiť anténu GPS.
Je však možné pracovať bez nej, ale to môže spôsobiť problémy s registráciou mobilného telefónu do siete z dôvodu blízkosti okolitých sietí GSM, nevhodného modelu mobilu, teploty. Akonáhle sa telefón zaregistruje do siete, GPS nemá vplyv na produktivitu systému vôbec.
04 Ako funguje systém handover medzi MultiBTS systémami?
BSC je na samostatný server.
05 Ako zaobchádzať s roamingom?
Záleží na type základnej siete. Existuje niekoľko možností, ako ho implementovať a je lepšie poznať svoju aktuálnu situáciu a potreby.
06 Aký je váš polomer pokrytia?
Až 200 m s 200 mW (žiadny vonkajší zosilňovač), až 1-2 km s 1W výstupným výkonom, až 10 km s 10W výstupom, poznámka: tieto údaje sú uvedené ako referencie. Oblasť pokrytia bude silne závisieť na vašej miestnej krajine a životného prostredia.
07 Máte špeciálnu SIM kartu alebo je možné použiť ľubovoľnú SIM-kartu?
Základňová stanica by mala byť nakonfigurovaný pre prácu s akoukoľvek SIM kartou. Je však nemožné poskytnúť autentizáciu účastníka a komunikáciu šifrovať, ak neviete Ki tajný kľúč SIM kariet. Ak sa normálne prevádzkujete mobilná sieť so šifrovaním a autentizáciu predplatiteľov, môžete nastaviť iba otvorenú sieť a buď získať SIM karty so známymi kľúčmi Ki alebo nastaviť uzavretú sieť.
08 Aká je kapacita databázy účastníkov?
Základňová stanica s jedným vysielačom a prijímačom je schopný zvládnuť 200 (ak chcete ponúknuť svojim predplatiteľom miestne hovory zdarma), 500 účastníkov (normálny režim s tarifami stále príjemnými pre predplatiteľov). Napríklad s 10.000 účastníkov, budete potrebovať okolo 20 základňových staníc. Upozorňujeme, že toto je veľmi hrubý odhad.
09 Bude UmTRX pracovať s UMTS?
UmTRX bude spolupracovať s UMTS, ale nemajú na to implementovaný software.
10 Ako riešite SMS a GPRS vo svojich systémoch?
Základňová stanica je schopná poskytovať základné služby: hlasové a SMS. Tiež, systém poskytuje GPRS; z hľadiska kvality je zakázané v produkčných systémoch získavať viac kapacity pre hlasové a SMS, ktorá je príliš pomalá, aby sa dala použiť pre dátové služby.
11 Je možné pripojiť prostredníctvom ISUP / SIP-T ako MSC MSC?
Nie, to ešte nie je implementované.
12 Sú SGSN a GGSN realizované?
Áno, Osmo-SGSN a openggsn. Toto nie je kompletná realizácia SGSN a GGSN. Pre viac informácií viď Osmocote .
13 Ako priradiť rôzne externé požiadavky do iných mobilných telefónov?
Vytvoriť viac brán a viac pravidiel v dialplane. Zvyčajne ľudia používajú SIP rootre. Pre smerovanie hovorov stačí vhodný rooter s jediným pravidlom.
14 Ako odberatelia platia svoje účty, pokiaľ ide o služby obci?
1. Express platobné karty; 2. Fyzicky priniesť peniaze tomu, kto má prístup k platbám.
15 Ako sa tento proces zabezpečovania predplatiteľ ísť s SIM karty alebo telefónu?
SIM karta. Môžete naprogramovať svoje vlastné SIM karty a to by bol uzavretú sieť. Môžete tiež použiť existujúce SIM kartu, potom sieť by mal byť otvorený.
16 Ako je platobný systém prepojený s MNO?
Záleží na architektúre, ale všeobecne: zariadenie možno platobný systém integrovaný s MNO cez ťavu a ak priemer protokolu.
17 Je možné pripojiť externý BTS k sieti prostredníctvom A-bis rozhranie?
Nepodporujeme externé pripojenie BTS cez-bis rozhranie, pretože táto architektúra nie je odolný voči chybám zo strate spojenia. To nemá lokálne prepínanie hovorov, a neexistuje žiadny jednoduchý spôsob optimalizácie backhaul, ktorá prináša dodatočné náklady pre pripojenie obce cez VSAT.
18 Je možné vyberať segment nezávislých OpenBTS a OsmoBTS pod OpenBSC / SIP regulátor pre modelovanie odovzdávacieho?
Áno, stačí dve UmTRX
19 Mám zistené TRX0 frekvenčné spektrum, ale TRX1 nezdá sa, že sa vysiela na určenom kmitočte. čo by mohlo byť problém?
Podľa GSM štandardu, iba TRX0 sa musí neustále prenášať. Sekundárny TRX je možné prenášať iba vtedy, ak by TRX0 úplne načítaný. Takže ak chcete vidieť prenosu na TRX1 môžete buď:
1. majú viac ako 6 aktívnych nohy volania (viac ako 3 aktívnych hovorov)
2. nastaviť konfiguráciu TRX0 na SDCCH a nechať TCH iba na TRX1 a uskutočnenie hovoru.
V opačnom prípade uvidíte, že prenos TRX1 nie je spojitá, ak máte všetky TCH o TRX1.
20 Kde je registrácia mobilnej stanice na SIP servery, aké druhy fakturácie sú k dispozícii s UmSITE?
Pri súčasnom UmSITE softvéri, VoIP servera nedostane SIP INVITE správy pre užívateľov GSM, takže systém BTS môže:
1. Povoliť / zakázať užívateľa v GSM jadre pomocou socketu API.
2. Trasovať všetky volania na SIP server alebo SIP proxy pre účely fakturácie.
3. Trasovať všetky SMS na server SMPP pre účely fakturácie. Tu je príklad systému , ktorý implementuje tarifu pre volania vnúti siete a za minútu volania mimo túto sieť. Môžeme Vám urobiť neštandardné konfigurácie na požiadanie a beh obchodnej siete s viac UmSITEs, v tomto prípade navrhujeme diskutovať o obchodnej dohode, ktorá vám poskytne podporu a servisná sieť za príplatok.
21 Budú všetky hovory účtované (vnútorný / vonkajší)?
Záleží na tom, či chcete účtovať miestne hovory alebo nie.
22 Nemohlo by poskytovanie bezplatných internetových hovorov spôsobiť zahltenie siete?
Vyvíjame pokročilé možnosti, aby sa zabránilo úplnému zahlteniu siete na serveri UmCORE, ktorý bude k dispozícii ako súčasť obchodnej dohody.
23 Máte ďalšiu možnosť komerčného účtovania pre vnútorné i vonkajšie hovory?
Môžeme postaviť fakturačný backend pre vás ako súčasť obchodnej dohody.
24 Ako ovládať / zmeniť proces automatického priradenia čísla? Kde je zdrojový kód?
Kód, ktorý generuje náhodné čísla je tu, avšak dôrazne odporúčame nemeniť kód. Pravidelne kód aktualizujeme a potom budete strácať svoje zmeny. Doporučený spôsob priradenia čísel mimo pásma je:
1. Môžete vytvoriť jednoduchý webový portál pre užívateľov, ktorí sa zaregistrujú a načíta sa im ich číslo.
2. Prípadne sa môžete pripojiť k OsmoNITB cez SMPP a načítať špeciálne SMS číslo.
3. Môžete tiež zachytiť volanie a prehrať pokyny prvým účastníkom a taktiež ich číslo.
25 Ako poslať osobe, uvítaciu správu so svojím prideleným číslom?
V súčasnej dobe sa to vykonáva iba pri tokenovom režime overovania, ale tento režim sa neodporúča. Môže sa pokúsiť vyhodiť užívateľa zo siete, ktorá sa nespráva konzistentne pre rôzne telefóny. Odporúčame zasielanie vykonávať pomocou vonkajších prostriedkov - napríklad monitorovaním nových užívateľských registrácií na SMPP module. V prípade potreby, kód pre token sa nachádza tu (link).
26 Ako putujú SMS správy pomocou externej brány pri obojsmernom zasielaní správ?
SMS komunikácia je realizovaná pomocou SMPP 3.4 protokolu. Je to štandard pre komunikáciu SMS. OsmoNITB slúži ako server SMPP. Ako konfigurovať SMPP (5,7 SMPP konfigurácia)?Mali by ste implementovať klienta pre tieto účely. Môžete použiť Kannel (Open Source WAP a SMS bránu), alebo vytvoriť svoj vlastnú, existujúcu SMPP väzbu pre C, Python a iné jazyky

 


Článok sponzorovala spoločnosť Market.sk, dodávateľ GSM BTS technológie pre strategické oblasti v záujmovom prostredí.
Je len na Vás, čo si necháte nakonfigurovať.   

 
Zariadenie prezentované v reálnom BTS GSM prostredí samozrejme za veľkého záujmu verejnosti na výstavisku IDEB
6. medzinárodný veľtrh obrannej techniky v Bratislave
 

 Protection against eavesdropping microphones 

Information protection, protection against eavesdropping, security against eavesdropping, anti-eavesdropping protection against eavesdropping, all we can provide.
noise generator, noise sources and generators?

White noise generator, noise generator?

Noise generator, a device that produces white noise. This noise is linked to the piezoelectric magneto-dynamic transducers.

Currently, it can not filter out this noise means any noise generator makes it impossible to carry out remote sensing acoustic information.Naposledy zmenenénedeľa, 14 august 2016 21:55
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore