Menu
GENERÁTOR OZÓNU pre čistenie priestoru od koronavírusov, hlodavcov, vrátane ich odplašenia

GENERÁTOR OZÓNU pre čistenie pri…

Profesionálny generátor...

Laserom proti škorcom! Na Morave chráni vinice nová technológia

Laserom proti škorcom! Na Morave c…

 Vinári na Južnej M...

Softvér zadarmo: oprava Windows či prevod textu do hovoreného slova

Softvér zadarmo: oprava Windows č…

Osvedčená sada aplikác...

Masky a respirátory dostupné cez Gearbest, anglický obchod ale doručenie do 7 dní.  Všetko na sklade !

Masky a respirátory dostupné cez …

Situáciu okolo Corona v...

Ultrazvuková rušička proti neželanému odpočúvaniu

Ultrazvuková rušička proti neže…

Vedci z University of Chi...

Čo si odniesť z návodu ISIS pre bezpečnú komunikáciu na internete

Čo si odniesť z návodu ISIS pre …

V reakcii na vojnu, ktor...

NÁVOD: Ako jednoducho a rýchlo spustiť OS Android na vašom počítači

NÁVOD: Ako jednoducho a rýchlo sp…

Dajme tomu, že potrebuje...

Softvér z druhej ruky možno legálne kúpiť alebo predať, stačí splniť podmienky

Softvér z druhej ruky možno legá…

Za akých okolností je m...

Porušuje Rakúsko neutralitu? Odpočúvacie zariadenie USA z čias studenej vojny priamo pri Slovensku

Porušuje Rakúsko neutralitu? Odpo…

Porušuje Rakúsko neutra...

G0blin Jailbreak bude k dispozícii v Beta pre 64-bitové zariadenia

G0blin Jailbreak bude k dispozícii…

Je zrejmé, že Jailbreak...

Prev Next
skafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlenettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrslesswsvthtrukurvicyyi

Sloboda slova u nás ? Nebojte vyjadriť svoj názor ?

 

Sloboda slova alebo aj sloboda prejavu je právo slobodne prejaviť vlastný názor, rovnako ako aj počúvať/sledovať názory ostatných. Je jedna z občianskych slobôd; zakladá sa na slobode myslenia. V dnešnej dobe slobodu slova chápeme širšie ako pôvodný termín, preto sa niekedy používa termín sloboda vyjadrovania sa.

Európsky dohovor o ľudských právach a sloboda prejavu

Článok 10 - Sloboda prejavu

1. Každý má právo na slobodu prejavu. Toto právo zahŕňa slobodu zastávať názory a prijímať a rozširovať informácie alebo myšlienky bez zasahovania štátnych orgánov a bez ohľadu na hranice. Tento článok nebráni štátom, aby vyžadovali udeľovanie povolení rozhlasovým, televíznym alebo filmovým spoločnostiam.

2. Výkon týchto slobôd, pretože zahŕňa aj povinnosti aj zodpovednosť, môže podliehať takým formalitám, podmienkam, obmedzeniam alebo sankciám, ktoré ustanovuje zákon a ktoré sú nevyhnutné v demokratickej spoločnosti v záujme národnej bezpečnosti, územnej celistvosti, predchádzania nepokojom a zločinnosti, ochrany zdravia alebo morálky, ochrany povesti alebo práv iných, zabráneniu úniku dôverných informácií alebo zachovania autority a nestrannosti súdnej moci.

Nestačí len dúfať v to, že skutočný zločinci raz budú súdený za svoje zločiny, ale musíme aj niečo preto robiť !!! Nebojte sa a organizujte sa ! Nebuďme len hlúpe ovce , ktoré myslia len na vlastnú peňaženku a plnú chladničku ! Myslime na budúcnosť pre naše deti ….

Ak chcete vyjadriť svoj názor verejne na webových stránkach, nezabudnite že len štát USA má neobmedzenú slobodu slova, preto je vhodné web server umiestniť na kontinent USA. Napr. www.dreamhost.com Aj keď USA vás zavrie aj za menšie priestupky ako sú u nás na Slovensku, predsa sa nik neodsúdi za to že vyjadrite svoj názor. Ak umiestnite nevodný obsah na server v rámci Slovenska, môžu Vás za daný skutok stíhať naše súdy a priestupok či trestný čin Vám ľahko preukážu. Samozrejme ani náš server nepodporuje rasizmus či fašizmus, no niekedy nás verejný činitelia žalujú aj za činy, ktoré sú len vyjadrením Vášho názoru na ich verejnú prácu vo funkcii verejného činiteľa.

Poradíme Vám...

Kde sa Sloboda prejavu pochádza ?

Sloboda prejavu je občianske právo, aby všetci občania Spojených štátov mohli uplatňovať. Táto sloboda je za predpokladu, Ústava umožňuje osobe právo na slobodu prejavu a myšlienky bez akýchkoľvek zásahov zo strany vlády. Sloboda prejavu pochádza z prvej zmenu v ústave.

Prvý doplňujúci návrh, ako sú definované v USA Bill práv, jasne zakazuje federálnej vlády zasahovať do reči o jednotlivých neúmyselne alebo svojvoľne. Táto ochrana slobody prejavu bola rozšírená na štátnu vlády, ktoré 'spravodlivý proces ustanovenia' 14. dodatku k ústave.

Sloboda prejavu bola zaradená do prvého doplňujúci návrh, ktorý jeho autor, James Madison. Navrhol prvý doplňujúci návrh, ktorý spolu s jedenástimi ďalšími pozmeňujúcimi a doplňujúcimi návrhmi, v Snemovni reprezentantov v roku 1789. Z 12 pozmeňovacie návrhy predložené Madison, len 10 boli ratifikované a do účinku USA Bill práv. I keď, Madison bol ten, kto definuje slobodu prejavu v 1. Zmena, pojem práva bola poskytnutá Thomas Jefferson, kto bol tiež Madison je mentor.

Jefferson je idea základných občianskych slobôd bol v otočenie inšpirovaná prác týchto dvoch veľkých európskych osvícenští filozofi, Cesare Beccaria a John Locke. Tiež, obsah a formulácia vyhlásenia slobody prejavu prišiel z príslušných slobodu prejavu ustanovenia sa v mnohých ostatných štátnych ústavách. Hlavným zdrojom inšpirácie je veril byť angličtina Magna Carta z roku 1215 CE.

 

Slobody prejavu v USA

Sloboda prejavu je presne definovaný v prvý dodatok ústavy. To je zabezpečená niekoľkých federálnych zákonov, a štátne ústavy rovnako. Sloboda prejavu je jedným z mnohých základných občianskych slobôd je uvedené v USA Bill práv.

 

Ako je uvedené v zákone, poskytuje občanom USA dovoľuje kritizovať vládu, a dokonca aj obhajcu nezvyčajné, ostrakizován nápady, ako je sexizmus a rasizmus, ktoré sú buď proti verejnému poriadku alebo urážlivého k ostatným ľuďom.

 

Avšak, zákony proti detskej pornografii, Miller test pre oplzlost, pravidlá pre reklamu, a prejavy, ktoré vyvolávajú hroziaceho nebezpečenstva, sú málo obmedzenia alebo výnimky zo všeobecného ochranu slobody prejavu. Tieto obmedzenia sú uložené na ochranu základných práv občanov, ako je právo podieľať sa na reálnej politickej kampane, vlastníctvo práv vynálezcov a autorov, právo na slobodu prejavu a právo na ochranu pred násilím a ohovárania (použitie machinácie, aby poškodiť iné). Vlastníckych práv pre autorov a právo podieľať sa na politickej kampane bolo jasne uvedené v rámci autorského zákona a zákona o financovaní volebných kampaní, resp.

Bez ohľadu na tieto výnimky a obmedzenia slobody prejavu v USA, právnu ochranu, ktorú jej ponúka prvý dodatok k americkej ústave je zatiaľ najrozsiahlejším zo všetkých priemyselných národov, a sú aj naďalej dôležitým a občas kontroverzné zložky americký jurisprudence.

Naposledy zmenenésobota, 06 august 2016 21:55
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore