Menu
Obvod rušičky mobilného telefónu

Obvod rušičky mobilného telefónu

Obvod rušičky (jammer) ...

GSM mobil vo väzniciach ? Dnes to už nie je problém ...

GSM mobil vo väzniciach ? Dnes to u…

Veľká Británia má problém...

Ak chcete správnu kryptomenovú divočinu, zabudnite na Bitcoin, je tu Litecoin

Ak chcete správnu kryptomenovú divo…

Litecoin za deň zdvojnáso...

Mobil ako alarm - získajte okamžite bezpečné upozornenia na udalosti narušenia len za pomoci GSM telefónu.

Mobil ako alarm - získajte okamžite…

Edward Snowden, známy tým...

Schéma obvodu detektora mobilného telefónu

Schéma obvodu detektora mobilného t…

Schéma obvodu detektora...

Detektor mobilného telefónu alebo detektor GSM, GPS rušenia ?  Jammer detector EU

Detektor mobilného telefónu alebo d…

Tento praktický mobilný...

Ultrazvuk nám píska do uší, následky len tušíme. Ne-počujeme ho v kancelárii aj v obchode

Ultrazvuk nám píska do uší, následk…

Mnohí z nás, bez toho by ...

Základňové stanice mobilnej siete (BTS) a informácie o bunkách v SR.

Základňové stanice mobilnej siete (…

Základňové stanice (z ang...

Komunikácia mobilného telefónu. Ako funguje?

Komunikácia mobilného telefónu. Ako…

Komunikácia mobilného t...

GSM handover or handoff

GSM handover or handoff

GSM handover or handoff...

Prev Next
Slovak Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

Rozložili Silk Road v USA, Bitcoin mena sa zakolísala

Spojené štáty americké v stredu zatvorili populárne webové trhovisko Silk Road, v ktorom sa vo veľkej miere predávali ilegálne produkty.
K zatvoreniu prišlo po utorkovom zatknutí prevádzkovateľa trhoviska. 

 

Silk Road bol v prevádzke približne až 2.5 roka vďaka použitiu dvoch technológií umožňujúcich maskovať jeho servery, predávajúce aj nakupujúce osoby a prevádzkovateľa, Tor a Bitcoin. 

 Služba bola prevádzkovaná ako tzv. skrytá Tor služba a pre prístup k nej tak bolo potrebné využiť sieť Tor.
Za tovar, medzi ktorým boli okrem iného drogy a kontrolované liečivá ale tiež iný ilegálny tovar, sa platilo menou Bitcoin, pričom prevádzkovateľ inkasoval relatívne vysoké percento z každého predaja. 

 Prevádzkovateľom Silk Road bol podľa zverejneného obvinenia FBI 29-ročný Ross William Ulbricht zo San Francisca, ktorý vystupoval pod pseudonymom Dread Pirate Roberts a ktorého FBI zatkla v utorok. 

 Za dobu prevádzky sa podľa obvinenia na Silk Road uskutočnilo 1.2 milióna predajov za 9.5 miliónov Bitcoinov, pri prepočte súčasným kurzom teda v objeme cca 1.2 miliardy dolárov. Do začiatku roka 2013 bol ale kurz Bitcoinu výrazne nižší a celkový objem predajov tak bol reálne výrazne nižší. 

 Prevázkovateľ mal zinkasovať 600 tisíc Bitcoinov. Pri aktuálnom záťahu FBI bolo zaistených cca 26 tisíc BTC. 

 Vzhľadom na použitie siete Tor a meny Bitcoin prišla FBI na stopu Ulbrichta vypátraním prvých internetových príspevkov o Silk Road. Prvým takýmto príspevkom bol príspevok od užívateľa s prezývkou altoid z januára 2011, ktorý následne ale na Bitcoin Talk v októbri zverejnil inzerát hľadajúci IT profesionála pre Bitcoin a ako kontaktnú adresu uviedol "rossulbricht at gmail dot com". 

 FBI tak získala meno prevádzkovateľa, chýbali jej ale dôkazy a zrejme nemala stále jeho úplnú identitu. Navyše Ulbricht žil v San Franciscu pod falošnou identitou. Zvrat v jeho chytení podľa dokumentov zrejme priniesol balík z Kanady adresovaný na adresu Ulbrichta a zachytený v júli tohto roka colnou kontrolou, v ktorom bolo identifikovaných deväť falošných dokladov s fotografiou Ulbrichta. 

 

O dva týždne FBI bližšie nespresneným spôsobom identifikovala servery používané k prevádzke Silk Road, získala obraz diskov jedného z nich a Ulbrichta navštívila. 

 Ulbricht je obvinený okrem iného z prania peňazí a obchodu s drogami, ale tiež z objednania dvoch vrážd. Za vraždu zamestnanca, ktorý ho mal okrádať a následne začal spolupracovať s políciou, zaplatil 80 tisíc v amerických dolároch. Vraždu si ale objednal u agenta FBI a k jej realizácii tak neprišlo. Za ďalšiu vraždu osoby, ktorá ho vydierala zverejnením informácií o kupujúcich na Silk Road, zaplatil 150 tisíc dolárov v Bitcoinoch. Či k tejto vražde naozaj prišlo zatiaľ nebolo potvrdené. 

 Zatvorenie Silk Road krátkodobo výrazne otriaslo kurzom meny Bitcoin na najväčších burzách, keď minimálne v minulosti transakcie na Silk Road tvorili výrazné percento transakcií reálneho obchodu v mene Bitcoin. Na Mt. Gox kurz klesol z maximálnych 141.9 USD za 1 BTC v poslednom dni na 109.7, o 22.7%. V súčasnosti sa už kurz pohybuje okolo 128 USD za BTC, je tak o 9.8% nižší ako maximum v posledných 24 hodinách. 

 Na druhej najväčšej burze Bitstamp prišlo k výraznejšiemu zakolísaniu, zo 127.8 USD za BTC na 85, o 33.4%. V súčasnosti tu kurz dosahuje okolo 111 USD za BTC.  

gq-magazine.co.uk

Naposledy zmenenénedeľa, 06 október 2013 13:39
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore