Menu
GENERÁTOR OZÓNU pre čistenie priestoru od koronavírusov, hlodavcov, vrátane ich odplašenia

GENERÁTOR OZÓNU pre čistenie pri…

Profesionálny generátor...

Vreckový detektor „ploštíc“ iDetektor Raksa-120

Vreckový detektor „ploštíc“ …

Väčšina odpočúvacíc...

Laserom proti škorcom! Na Morave chráni vinice nová technológia

Laserom proti škorcom! Na Morave c…

 Vinári na Južnej M...

Softvér zadarmo: oprava Windows či prevod textu do hovoreného slova

Softvér zadarmo: oprava Windows č…

Osvedčená sada aplikác...

Masky a respirátory dostupné cez Gearbest, anglický obchod ale doručenie do 7 dní.  Všetko na sklade !

Masky a respirátory dostupné cez …

Situáciu okolo Corona v...

Ultrazvuková rušička proti neželanému odpočúvaniu

Ultrazvuková rušička proti neže…

Vedci z University of Chi...

Čo si odniesť z návodu ISIS pre bezpečnú komunikáciu na internete

Čo si odniesť z návodu ISIS pre …

V reakcii na vojnu, ktor...

NÁVOD: Ako jednoducho a rýchlo spustiť OS Android na vašom počítači

NÁVOD: Ako jednoducho a rýchlo sp…

Dajme tomu, že potrebuje...

Softvér z druhej ruky možno legálne kúpiť alebo predať, stačí splniť podmienky

Softvér z druhej ruky možno legá…

Za akých okolností je m...

Porušuje Rakúsko neutralitu? Odpočúvacie zariadenie USA z čias studenej vojny priamo pri Slovensku

Porušuje Rakúsko neutralitu? Odpo…

Porušuje Rakúsko neutra...

Prev Next
skafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlenettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrslesswsvthtrukurvicyyi

Zbrane proti pirátom a demonštrantom ? Zvukový lúč ! Vyrobca je už aj na Slovensku. Doporučený

Long Range Acoustic Device

 Preč sú časy, keď sa proti pirátom bojovalo zbraňami, teraz sa bude bojovať zvukovými lúčmi!

Ide o akustické zariadenie s ďalekým dosahom (LRAD) napojené na bežný mp3 prehrávač. Problém pirátstva sa dostal do pozornosti v posledných týždňoch po únosoch lodí somálskymi pirátmi v Adenskom zálive.

LRAD nie je väčší ako domáci satelit, svoj cieľ zasiahne presným súborom zvukov - od varovných správ až po sirény. Ak sa útočníci dostanú príliš blízko, zvuky začnú byť veľmi bolestivé.
"Budete prežívať úplné muky.

Megafóny sú napojené na mp3 prehrávač. Je to veľmi efektívne na vzdialenosť 1000 metrov, neznesiteľné, ak sa priblížite na dvesto alebo sto metrov. Spôsobí vám to viac či menej vážne poškodenie sluchu s trvalými následkami,
" povedal Nick Davis, šéf firmy APMSS (Riešenia protipirátskej námornej bezpečnosti).

 O nový výrobok je medzi obchodníkmi veľký záujem, firma posiela v najbližšom týždni na lode operujúce v Adenskom zálive desať plne vybavených trojčlenných bezpečnostných tímov. Jeden aj s kompletnou výbavou stojí na tri dni 16 500 eur (497 079 Sk). Davis uviedol, že jeho firma nepoužíva smrtiaci prístup, ale "musíte sa priblížiť k smrtiacim prostriedkom, aby ste vytvorili efektívny odstrašovač".

"Operátor môže namieriť megafón smerom k prichádzajúcej pirátskej lodi a následne vydať varovný tón. Ak budú pokračovať, vyšlú na nich varovanie v ich rodnom jazyku," popísal postup pred spustením nebezpečných zvukov.Tento nový postup v boji proti pirátom sa už osvedčil, keď tím APMSS odrazil útok pirátov približne 24 kilometrov od jemenského pobrežia. Tri lode tu smerovali k chemickému tankeru. "Vo vzdialenosti dvoch míľ spustili základný alarm. Piráti spomalili, priblížili sa a začali mávať samopalmi," uviedol Davis. Odradila ich až zvuková rana, piráti potom útok vzdali a zamerali sa na inú loď bez LRAD. Tej pomohla privolaná pomoc.

Vyrobca je už aj na Slovensku Nižšie ceny, dostupnosť a zhodný výkon ! www.sigint.sk

Long Range Acoustic Device (LRAD) is an acoustic hailing device and sonic weapon developed by LRAD Corporation to send messages, warnings, and harmful, pain inducing tones over longer distances than normal loudspeakers. LRAD systems have been used to counter piracy, as non-lethal crowd control weapons, and as communication devices. 

Zdroj: gizmodo.com 

Niečo z minulosti:

Schallkanone
„Zvukové delo" bola ďalšia nemecká tajná zbraň, ktorá využívala vysokofrekvenčné zvukové vlny.
Tie dokážu spôsobiť smrť, ťažké zranenia a vážne materiálne škody. Ich vojenské využitie však komplikuje skutočnosť, že ich prakticky nemožno presne nasmerovať na určitý cieľ.

Úlohou „Zvukového dela" bolo zastaviť obrovskú materiálnu prevahu Červenej armády. V roku 1944 prebiehali pokusy s rôznymi typmi trhavín, pri ktorých sa merala intenzita zvukových vĺn vznikajúcich pri ich explóziách. Ukázalo sa , že intenzita zvukových vĺn rýchlo klesá a je ťažké ich sústrediť. Na tieto účely boli vyrobené parabolické disky schopné sústreďovať a smerovať zvukové vlny, ale nemecké úrady projekt potom zrušili.
Viacmenej, doktor Richard Wallauchek pracujúci v už spomínanom laboratóriu v Loferi bol úspešnejší a skutočne sa mu podarilo zostrojiť Schallkanone. Jeho základom bola špeciálne tvarovaná spaľovacia komora, do ktorej prúdil metán a kyslík zapaľovaný elektrickou iskrou. Spaľovanie tejto zmesi vytváralo zvukové vlny o frekvencii 800-1500 Hz, ktoré boli ďalej usmerňované na cieľ s pomocou dvoch parabolických diskov. Ak tieto explózie nasledovali po sebe dostatočne rýchlo, vznikal nepočuteľný, ale prenikavý tón, ktorý dokázal na 60 m behom 30 sekúnd usmrtiť človeka a ešte na 300 metrov vyradiť vojaka z boja, zničiť elektronické vybavenie a poškodiť motory vozidiel. Predpokladalo sa aj, že zvukové vlny budú schopné rozlomiť trup lietadla, ale ukázalo sa, že efektívny dostrel rastie len podľa druhej mocniny sily explózii, takže prakticky nebolo možné dopraviť zvukové vlny do výšky, kde lietali spojenecké bombardéry. Ďalším problémom bola neschopnosť akokoľvek usmerniť zvukové vlny- pri jednom teste kanón zabil stádo kráv, ktoré sa páslo neďaleko, hoci „kanón" mieril do neba.

Vznikli dva prototypy, prvý bol zložený z parabolických diskov s priemerom 3,2 metra a druhý s priemerom 2,1 metra oba boli nainštalované na vozidlách. Teoreticky ho mohli dopraviť na územie, kde by bol aktivovaný a pozabíjal by nechránenú pechotu alebo zničil veľmi nízko letiace lietadlo. Nevýhodou by bola ich zraniteľnosť a nemožnosť zamaskovať ich. Plánovalo sa postaviť aj protilietadlovú verziu s priemerom 50 (!) metrov, ale projekt bol v januári 1945 zastavený.
Na strelnici v Hillerslebene našli americké jednotky jeden prototyp, ale nezachovala sa o ňom žiadna dokumentácia, takže nevedno, či sa jedná o menší, alebo väčší typ. O jeho ďalšom osude nie je nič viac známe.

V roku 1964 zostrojil Gavereau pracujúci pre Výskumný ústav pre akustiku a elektroniku v Marseille zvukové delo pracujúce s frekvenciou 196 Hz, ktoré dokázalo poškodiť múry laboratória. Zvuková zbraň bola údajne nasadená sovietmi proti čínskej armáde v roku 1969.
Účinky infrazvuku na nervovú sústavu sú známe, nesmrtiace zvukové zbrane sa dnes pomerne bežne používajú pri nepokojoch. Je taktiež dokázané, že infrazvuk môže spôsobiť halucinácie, depresie, alebo naopak pocit úľavy.

Infrazvuk s frekvenciou 1-10 Hz dokáže okamžite zabiť, ale takýto vysielač by mal zrejme obrovské rozmery, nebolo by možné zvukové vlny usmerňovať a tak by zrejme zasiahli aj posádku. Je však celkom možné, že sa jedná o klamstvo, ktoré šíria armády, aby odradili od výskumu amatérov alebo iné štáty.
Vplyv zvuku na organizmus sa intenzívne skúmal v 60. a 70. rokoch v USA, využite zvuku sa plánovalo v polícii aj v armáde. Nízke frekvencie spôsobovali pocit úzkosti a paniku, kým vysoké stav podobný epileptickému záchvatu.

Špeciálne a protiteroristické jednotky dnes majú vo svojej výbave akustické generátory, ktoré vydávajú sonické vlny o sile stoviek decibelov a frekvencii 10 Hz. Človek najprv pociťuje nepríjemné vibrácie po celom tele, rýchlo sa dostavia brušná nevoľnosť a závrať.
To preto, že vibrácie narušujú tekutinu v labyrinte stredného ucha a zasahujú aj orgány v brušnej dutine (nevoľnosť, kŕče vnútorných orgánov), útočia aj na kardiovaskulárny systém a spôsobujú zníženie výkonnosti, zhoršenie sústredenia, malátnosť a dezorientáciu. Na bojisku majú veľký psychologický vplyv, ale môžu byť použité aj proti jednotlivým inštitúciám alebo dokonca osobám.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Long_Range_Acoustic_Device

http://en.wikipedia.org/wiki/Sonic_weapon


Hlasové výstražné zariadenie LRAD mierové
Hlasové výstražné zariadenie LRAD Ddialóg po tom všetkom, diskusiu, ale je to dôležité. V medzinárodnej sociálnej, ako je požiar zrazu nejde ani je to dobrý nápad, aby sa povedať, že prvý je upozorniť hlas? No, to je oznámiť jednostranne, ale ... "LRAD dlhé vzdialenosti zvukový generátor" funkcia prenosová vzdialenosť 3000 m alebo viac zvuku smerovosti + -15 stupňov vysoko proti životnému prostrediu vodotesný, nárazu, nízka hmotnosť, nízka spotreba prúdu, svet bezpečnosti a polície, sa používajú pri záchranných akciách a zásahových vozidiel.

A prehrávanie zvuku viscerálnej pamäť pre prenos iných ako hlas s mikrofónom I sú k dispozícii tiež, ako varovný zvuk. Používa deratizácia vtáky a opice, sviňa pá a jeleň, a niesť, aby kŕmenie škody tohto opatrenia. LRAD-100 Najľahší (6,8 kg), nosiť je podporovaný malou batériou na 3000 metrov a efektívne hlas dosiahnuť model LRAD-RX maximálny výkon sa stala vzdialená podpora 10/100Base Ethemet. LRAD-100 500m LRAD-300 1500 m LRAD-500 2000 m LRAD-1000 3000m LRAD-RX 3000 m manipulácia domáci tu No, model, ktorý som videl, bol model, ktorý spurt hlas viac ako 3000 metrov, ale rozsah chrbta • miesto výkonu ... videl som reťazec "Adaptácia jediným nepriateľom", ale w Ak odbočiť vpravo na plné pecky vedľa linkového vstupu a mikrofón ...

Nová zbraň na chuligánmi, útočníka ochromí zvukom

Prvých pár sekúnd môže znieť ako roztomilá píšťalka. Keď však tento prístroj spustí naplno, niekomu sa urobí zle, iného rýchlo rozbolí hlava a skoro každý sa bude chcieť čo najrýchlejšie vzdialiť. Tak silno dokáže pôsobiť akustický systém, ktorý má novo k dispozícii juhočeská polícia v ČR.Naposledy zmenenéstreda, 18 september 2019 12:39
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore