Menu
Zbrane budúcej vojny: elektromagnetickí "ničitelia počítačov"

Zbrane budúcej vojny: elektromagnet…

Elektromagnetické pulzn...

Čo si odniesol z návodu ISIS pre bezpečnú komunikáciu na internete

Čo si odniesol z návodu ISIS pre be…

23. 11. 2015V reakcii na ...

Ktoré frekvencia používajú českí mobilní operátori?

Ktoré frekvencia používajú českí mo…

Zaujímate sa o konfigur...

NSA chcela zaviesť malware na Google Play a následne sledovať používateľa

NSA chcela zaviesť malware na Googl…

Malware, teda aplikácie...

NSA dokáže odpočúvať telefonáty aj z lietadla

NSA dokáže odpočúvať telefonáty aj …

Pred odpočúvaním údajne...

Ako spustiť príkazový riadok cmd.exe (ako správca)

Ako spustiť príkazový riadok cmd.ex…

Hoci je grafické rozhrani...

Ako získať kód Product Key pre Windows XP/ 7/ 8.1/ 10?

Ako získať kód Product Key pre Wind…

Niekedy potrebujeme získa...

Čistá inštalácia Windows 10 po upgrade (nemám produktový kľúč)

Čistá inštalácia Windows 10 po upgr…

Vykonali sme úspešne upgr...

Ako vytvoriť bootovacie USB / DVD s Windows 10/8/7 všetky edície (home/ professional) x86 aj x64

Ako vytvoriť bootovacie USB / DVD s…

Pokiaľ často inštalujeme ...

Povolenie zablokovaného miestneho účtu administrator (Win7 / Vista)

Povolenie zablokovaného miestneho ú…

Následníci operačného sys...

Prev Next
Slovak Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

Štát bojuje s falošnými účtenkami. Ľuďom sa hodí na podnikanie či korupcii Doporučený

 Národná bločková lotéria ? Čína bojuje s falošnými účtenkami. Ľuďom sa hodí na podnikanie či korupcii - na Slovensku je to podobné !

 Čína bojuje s výrobcami falošných účteniek. Hoci je v prípade odhalenia tvrdo trestá, chuť ľudí po falzifikátoch sa jej tým znižovať nedarí. Falšovanie účteniek je natoľko rozšírené, že si Číňania s jeho utajovaním starosti príliš nerobia, píše denník The New York Times.

 

"Fa-pchiao, fa-pchiao," (účtenky, potvrdenky), vyvoláva jeden z predavačov na šanghajskej železničnej stanici, kde je obchod s týmito papieriky viac či menej otvorený.

"Paragon! Paragon!" kričí asi tridsaťročná žena pri stanici v južnej časti Šanghaja na okoloidúcich, kým si obďaleč hrajú jej dve malé deti. Kupujúci využívajú falošné doklady na obchádzanie daní a peniaze, ktorý tým ušetrí, sa im hodí ako úplatky pre úradníkov či obchodných partnerov.

 Hoci je výroba alebo používanie falzifikátov v Číne nelegálne a niektorí ľudia za to boli aj popravení, dopyt je tak veľká, že sa veľké množstvo týchto transakcií odohráva priamo na verejnosti. Podľa denníka je tento jav tak všadeprítomný, že sa ním nechávajú podviesť aj audítori nadnárodných korporácií. Britská farmaceutická firma GlaxoSmithKline sa napríklad snaží prísť na to, ako jej štyria vysokí predstavitelia dokázali v Číne predložiť falošné paragóny a spreneveriť milióny dolárov počas posledných šiestich rokov.

Polícia uviedla, že časť takto získaných peňazí poslúžila ako úplatky pre lekárov, nemocnice a vládnych činiteľov.

Falzifikáty ide nakúpiť aj so zľavou, hlása reklama

Nápisy vyvesené po celej Šanghaji ponúkajú všetky druhy falošných účtov: cestovná potvrdenky, potvrdenie o prenájme, veľa účteniek za materiál či doklady o zaplatení dane z pridanej hodnoty. Reklamy na fa-pchiao ľuďom chodí faxom aj prostredníctvom SMS na mobilné telefóny.

 

Na obľúbenom čínskom obchodnom internetovom serveri Taobao.com dokonca predajcovia ponúkajú na falošné účtenky špeciálne zľavy a sľubujú doručenie ešte v ten deň. "Účtujeme si podľa percent, ak človek potrebuje faktúru na veľkú sumu peňazí," uviedol anonymne jeden z predajcov. Cena za takýto falzifikát je v takom prípade dve percentá z hodnoty faktúry.

Odhaliť falošné alebo upravené účtenky je v Číne výzvou ako pre vyberači daní, tak pre malé podniky i štátne firmy. Spoľahlivé odhady toho, koľko peňazí sa v tomto obchode točí, neexistujú. Navyše úmerne tomu, ako napučí, rastie a vylepšuje sa čínska ekonomika, sa zlepšujú aj možnosti a schopnosti miestnych falšovateľov.

 

Čína podniká razie vo firmách a trestá aj smrťou

V stávke sú značné daňové zisky alebo straty, a preto čínska vláda pravidelne vyhlasuje verejné kampane proti falšovaniu a falšovateľom účteniek. V roku 2009 úrady oznámili, že zadržali pri jednom zo záťahov 5 134 ľudí a uzavreli 1 045 miest, kde sa falošné faktúry, účtenky a ďalšie doklady vyrábali. O rok neskôr úrady ohlásili, že "rozdrvili" 1 593 zločineckých gangov a vykonali záťah v 74 833 podnikoch a firmách, ktoré falšované účtovné doklady vláde predložili.

 

V jednom z najväčších tohtoročných prípadov skončil vo väzení podnikateľ z provincie Če-ťiang za to, že pomohol 315 spoločnostiam s daňovými únikmi v hodnote miliónov dolárov tým, že im poskytol falošné faktúry. Trest smrti za rovnaký trestný čin čaká na vládneho úradníka menom Liou Pao-lu zo severozápadnej čínskej provincie Kan-su. Tento rok vo februári bol odsúdený na trest smrti s dvojročným odkladom za používanie falošných účteniek, aby spreneveril milióny dolárov.

 

Akokoľvek môžu tieto záťahy znieť drsne, podľa odborníkov sú často neúčinné. Jednou z príčin je skutočnosť, že sa aktivity na čiernom trhu zúčastňuje aj sami vládni činitelia. V roku 2010 uviedol Národný audítorský úrad, že pristihol ministerstvá centrálnej vlády, ako s pomocou falošných faktúr spreneverila 21 miliónov dolárov.

 

A štátni zamestnanci, či už pracujú pre vládne úrady alebo vládou vlastnené firmy, sú rovnako ochotní ako ktokoľvek iný zvýšiť si svoje príjmy s pomocou falošných účteniek. "Ich platy sú relatívne nízke," povedal profesor politológie Wang Ju-chua. "Tak si ich vylepšujú s pomocou preplácanie výdavkov. To je ťažké kontrolovať."

 

Na Slovensku je to obdobne ?
Novinári z webu www.korupcia.sk zistili prekvapivé skutočnosti, že dokonca aj štátny úradníci, napr. aj riaditelia škôl si takto prilepšujú k platu, mesačne im to hodí aj 200-400,-€.

Cez pracovný čas obehnú pár predajní ( napr. fotoslužby, elektra, papiernictva ) , dokonca niektoré opakovane v jeden deň ( skôr im bločky odkladajú priamo predajcovia a riaditeľ si len vyberie bločky jemu blízkej funkcii – ako nákupu ) a sekretárke si ich nechajú vyúčtovať – preplatiť, ako že spravili nákup pre školu.
Vzhľadom k tomu, že sú sami sebe nadriadený tak nemusia ukazovať ani nakúpený materiál.
Takže peniažky ktoré ani neminuli lebo fakticky nič nenakúpil, len vydokladovali bločkami  idú priamo do ich vreca !

Zriaďovatelia škôl sú v tomto bezmocný, alebo skôr problém nechcú vedieť. Školy majú právnu subjektivitu a tak ich prakticky nemá kto skontrolovať.  A riaditelia sú králi peňazí, bez postihu – veď ich nemá kto kontrolovať.    www.korupcia.sk

 

 Národná bločková lotéria - www.korupcia.sk/

 

Naposledy zmenenésobota, 15 február 2014 23:23
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore