Menu
Zoznámte sa s robocrow: Stroje, ktoré vystreľujú laserové lúče s dlhým dosahom na vydesenie vtákov, nahrádzajú strašiaky

Zoznámte sa s robocrow: Stroje, kto…

Lasery sa náhodne pre...

Prelomenie WPA / WPA2-PSK cez WPS ľahko a rýchlo (prax)

Prelomenie WPA / WPA2-PSK cez WPS ľ…

Praktická demonštrácia ...

Prelomenie WPA / WPA2-PSK cez WPS ľahko a rýchlo (teória)

Prelomenie WPA / WPA2-PSK cez WPS ľ…

Dostatočne zabezpečená ...

Milióny áut môže odomknúť ktokoľvek. Novú chybu našli u Volkswagenu či Škody

Milióny áut môže odomknúť ktokoľvek…

Elektronika v autách tr...

Vinár menia zbrane v boji so škorcov. Namiesto poplašných diel, používajú plašiče od Slovenského výrobcu.

Vinár menia zbrane v boji so škorco…

Vinári versus škorce. Prá...

Zlodeji automobilov môžu odomknúť 100 miliónov Volkswagenov s jednoduchým bezdrôtovým hackom

Zlodeji automobilov môžu odomknúť 1…

STRUČNEAsi 100 miliónov a...

Zlodeji používajú špeciálne čítačku na krádeže áut. BMW bolo za dve minúty preč. Keyless ? KEYLESS-GO

Zlodeji používajú špeciálne čítačku…

Zlodeji používajú špeciál...

LTE sieť pre Internet v lietadlách už funguje. Stanice sú aj v Česku a Slovensku

LTE sieť pre Internet v lietadlách …

LTE sieť pre Internet v l...

Ako nainštalovať Linux po boku Windows (návod)

Ako nainštalovať Linux po boku Wind…

 Po zapnutí počítača si j...

Najjasnejší objekt na nočnej oblohe v roku 2018 Rocket Lab vypustili na orbitu The Humanity Star

Najjasnejší objekt na nočnej oblohe…

Rocket Lab vypustili na o...

Prev Next
Slovak Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

Aplikácia pre iPhone Vám zobrazí detailné informácie o BTS GSM okolo vás.

Program Signál je nová aplikácia dostupná na Cydia pre iPhone 4, 3GS a 3G, ktorý zobrazuje všetky informácie bunky GSM okolo vás na mape, v skvelom detaile. Je to šikovný malý nástroj, ktorý môžete mať vždy pri sebe a zistiť kde sa nachádzajú vo Vašom okolí GMS BTS stanice.

Popis aplikácie je nasledovné.

 

Signál je nástroj vytvorený členskými iPhone Dev Team planetbeing, ktorý zobrazuje informácie o bunke – vysielači vášho iPhone na ktorý je pripojený vrátane susedných GSM buniek. Detekuje a mapuje umiestnenie všetkých okolitých buniek tak, že užívateľ môže ľahko získať dobrú predstavu o mobilnom pokrytí, jednoducho zistí kde sa jeho mobilný GSM telefón hlási.

Okrem máp sú dostupné ďalšie užitočné technické údaje zobrazované vrátane RSCP (sila signálu), v dBm a Ec/N0 (kvalita signálu), na všetkých susedných BTS, PSC buniek, rovnako ako frekvencia každej bunky.

 

Takže až budete nabudúce v meste, a chcete zistiť viac o Vašom operátorovi GSM, bude táto aplikácia pre Vás ta správna vec.

 

Aplikácia dokáže na mape zobrazovať polohu jednotlivých základňových staníc GSM operátorov, BTS, v blízkosti užívateľa a tiež silu signálu z jednotlivých BTS.

Aplikácia červenou farbou indikuje aktuálne využívanú BTS, modrou BTS so známou polohou a šedou farbou BTS so zatiaľ neznámou polohou. Akým spôsobom respektíve spôsobmi zisťuje polohu BTS autor v popise aplikácie neuvádza.

Aplikácia je platená, stojí 5 dolárov, a získať je ju možné z Cydia App Store, neoficiálneho obchodu s aplikáciami pre jailbreaknuté iPhony prístupného z aplikácie Cydia.

 

Môžete tiež vyskúšať:

  • Ako na útek z väzenia iPhone 4, 3GS, iPod touch 3G / 2G, a iPad 3.2.1 s Jailbreak 2,0
  • Ako sa k odomknutiu IOS 4.0.1 na iPhone 3GS, iPhone 3G [Sprievodca]
  • Ako sa k odomknutiu IOS 4 s ultrasn0w a blacksn0w na 05.13.04 pásma [Sprievodca]
  • PwnageTool 4.0 (Windows)

Tu je video z demo aplikácie:

BTS je skratka anglického base transceiver station, teda základňová stanica (ktorá vysiela a prijíma rádiofrekvenčné vlny).

Mobilné telefóny obsahujú dvojsmerné rádia (prijímač-vysielač) , využívajúc rádiofrekvenčný signál na prijímanie (prenášanie) a vysielanie hlasu a dát. Keď uskutočňujete alebo prijímate hovor, váš mobilný telefón komunikuje so sieťou , ktorá má nízko napäťové prijímače a vysielače, nazývané záklaďňové stanice.

Každá základňová stanica obsluhuje malú geografickú oblasť, je bunkou celého mobilného systému. Bunky sú pospájané a vytvárajú jednu ucelenú mobilnú sieť. Typická BTS obsahuje antény a prenosové zariadenia, ktoré sú napojené na príslušnú ovládaciu stanicu. BTS je zodpovedná za zbieranie telefónneho signálu a prechod signálov.

Mobilné telefóny dokážu komunikovať s viacerými BTS navzájom počas jedného hovoru, čo zabezpečuje udržanie spojenia aj pri pohybe. Keď je hovor ustálený, mobilný telefón i BTS regulujú energiu na minimálnu napájanú hodnotu (minimum power level), požadovanú na udržanie kvality hovoru. Takáto prispôsobiteľná kontrola spotreby energie robí z mobilného systému jeden z najviac efektívnych komunikačných systémov dneška.

Sieť BTS je napojená aj na verejnú telefónnu sieť, čo zabezpečuje, aby mohli mobilné telefóny volať do iných sietí , miest a krajín po celom svete.

BTS sa môžu postarať len o obmedzené množstvo súčasne uskutočňovaných hovorov. Priemerná stanica môže obslúžiť približne 40-60 súčasných hlasových a dátových signálov.

Keď hovor prekračuje kapacitu BTS, signál je prenášaný na najbližšiu. Keď je vzdialenosť k tejto stanici príliš veľká, alebo je táto stanica tiež zaneprázdnená dočasne sa na mobilnom telefóne objaví chyba siete. Ak ste niekedy mali takýto problém, je možné, že BTS vo vašom okolí boli momentálne plne využité. So zvýšenými nárokmi na mobilnú komunikáciu sú potrebné prídavné BTS.

 

Naposledy zmenenénedeľa, 20 január 2013 01:08
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore