Menu
Zbrane budúcej vojny: elektromagnetickí "ničitelia počítačov"

Zbrane budúcej vojny: elektromagnet…

Elektromagnetické pulzn...

Čo si odniesol z návodu ISIS pre bezpečnú komunikáciu na internete

Čo si odniesol z návodu ISIS pre be…

23. 11. 2015V reakcii na ...

Ktoré frekvencia používajú českí mobilní operátori?

Ktoré frekvencia používajú českí mo…

Zaujímate sa o konfigur...

NSA chcela zaviesť malware na Google Play a následne sledovať používateľa

NSA chcela zaviesť malware na Googl…

Malware, teda aplikácie...

NSA dokáže odpočúvať telefonáty aj z lietadla

NSA dokáže odpočúvať telefonáty aj …

Pred odpočúvaním údajne...

Ako spustiť príkazový riadok cmd.exe (ako správca)

Ako spustiť príkazový riadok cmd.ex…

Hoci je grafické rozhrani...

Ako získať kód Product Key pre Windows XP/ 7/ 8.1/ 10?

Ako získať kód Product Key pre Wind…

Niekedy potrebujeme získa...

Čistá inštalácia Windows 10 po upgrade (nemám produktový kľúč)

Čistá inštalácia Windows 10 po upgr…

Vykonali sme úspešne upgr...

Ako vytvoriť bootovacie USB / DVD s Windows 10/8/7 všetky edície (home/ professional) x86 aj x64

Ako vytvoriť bootovacie USB / DVD s…

Pokiaľ často inštalujeme ...

Povolenie zablokovaného miestneho účtu administrator (Win7 / Vista)

Povolenie zablokovaného miestneho ú…

Následníci operačného sys...

Prev Next
Slovak Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

Aplikácia pre iPhone Vám zobrazí detailné informácie o BTS GSM okolo vás.

Program Signál je nová aplikácia dostupná na Cydia pre iPhone 4, 3GS a 3G, ktorý zobrazuje všetky informácie bunky GSM okolo vás na mape, v skvelom detaile. Je to šikovný malý nástroj, ktorý môžete mať vždy pri sebe a zistiť kde sa nachádzajú vo Vašom okolí GMS BTS stanice.

Popis aplikácie je nasledovné.

 

Signál je nástroj vytvorený členskými iPhone Dev Team planetbeing, ktorý zobrazuje informácie o bunke – vysielači vášho iPhone na ktorý je pripojený vrátane susedných GSM buniek. Detekuje a mapuje umiestnenie všetkých okolitých buniek tak, že užívateľ môže ľahko získať dobrú predstavu o mobilnom pokrytí, jednoducho zistí kde sa jeho mobilný GSM telefón hlási.

Okrem máp sú dostupné ďalšie užitočné technické údaje zobrazované vrátane RSCP (sila signálu), v dBm a Ec/N0 (kvalita signálu), na všetkých susedných BTS, PSC buniek, rovnako ako frekvencia každej bunky.

 

Takže až budete nabudúce v meste, a chcete zistiť viac o Vašom operátorovi GSM, bude táto aplikácia pre Vás ta správna vec.

 

Aplikácia dokáže na mape zobrazovať polohu jednotlivých základňových staníc GSM operátorov, BTS, v blízkosti užívateľa a tiež silu signálu z jednotlivých BTS.

Aplikácia červenou farbou indikuje aktuálne využívanú BTS, modrou BTS so známou polohou a šedou farbou BTS so zatiaľ neznámou polohou. Akým spôsobom respektíve spôsobmi zisťuje polohu BTS autor v popise aplikácie neuvádza.

Aplikácia je platená, stojí 5 dolárov, a získať je ju možné z Cydia App Store, neoficiálneho obchodu s aplikáciami pre jailbreaknuté iPhony prístupného z aplikácie Cydia.

 

Môžete tiež vyskúšať:

  • Ako na útek z väzenia iPhone 4, 3GS, iPod touch 3G / 2G, a iPad 3.2.1 s Jailbreak 2,0
  • Ako sa k odomknutiu IOS 4.0.1 na iPhone 3GS, iPhone 3G [Sprievodca]
  • Ako sa k odomknutiu IOS 4 s ultrasn0w a blacksn0w na 05.13.04 pásma [Sprievodca]
  • PwnageTool 4.0 (Windows)

Tu je video z demo aplikácie:

BTS je skratka anglického base transceiver station, teda základňová stanica (ktorá vysiela a prijíma rádiofrekvenčné vlny).

Mobilné telefóny obsahujú dvojsmerné rádia (prijímač-vysielač) , využívajúc rádiofrekvenčný signál na prijímanie (prenášanie) a vysielanie hlasu a dát. Keď uskutočňujete alebo prijímate hovor, váš mobilný telefón komunikuje so sieťou , ktorá má nízko napäťové prijímače a vysielače, nazývané záklaďňové stanice.

Každá základňová stanica obsluhuje malú geografickú oblasť, je bunkou celého mobilného systému. Bunky sú pospájané a vytvárajú jednu ucelenú mobilnú sieť. Typická BTS obsahuje antény a prenosové zariadenia, ktoré sú napojené na príslušnú ovládaciu stanicu. BTS je zodpovedná za zbieranie telefónneho signálu a prechod signálov.

Mobilné telefóny dokážu komunikovať s viacerými BTS navzájom počas jedného hovoru, čo zabezpečuje udržanie spojenia aj pri pohybe. Keď je hovor ustálený, mobilný telefón i BTS regulujú energiu na minimálnu napájanú hodnotu (minimum power level), požadovanú na udržanie kvality hovoru. Takáto prispôsobiteľná kontrola spotreby energie robí z mobilného systému jeden z najviac efektívnych komunikačných systémov dneška.

Sieť BTS je napojená aj na verejnú telefónnu sieť, čo zabezpečuje, aby mohli mobilné telefóny volať do iných sietí , miest a krajín po celom svete.

BTS sa môžu postarať len o obmedzené množstvo súčasne uskutočňovaných hovorov. Priemerná stanica môže obslúžiť približne 40-60 súčasných hlasových a dátových signálov.

Keď hovor prekračuje kapacitu BTS, signál je prenášaný na najbližšiu. Keď je vzdialenosť k tejto stanici príliš veľká, alebo je táto stanica tiež zaneprázdnená dočasne sa na mobilnom telefóne objaví chyba siete. Ak ste niekedy mali takýto problém, je možné, že BTS vo vašom okolí boli momentálne plne využité. So zvýšenými nárokmi na mobilnú komunikáciu sú potrebné prídavné BTS.

 

Naposledy zmenenénedeľa, 20 január 2013 01:08
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore