Menu
Mobily za totality niesli značku Tesla. Boli iba pre vyvolených

Mobily za totality niesli značku T…

Mobilné telefóny oslavu...

GENERÁTOR OZÓNU pre čistenie priestoru od hlodavcov, vrátane ich odplašenia

GENERÁTOR OZÓNU pre čistenie pri…

Profesionálny generátor...

Máte záujem doviesť viac tovaru z Činy a využijete pre to lodnú dopravu ?

Máte záujem doviesť viac tovaru …

Dovoz tovaru z Číny - L...

Prečo sa slnečnica otáča za slnkom? Môže za to rast stonky a rozmnožovanie

Prečo sa slnečnica otáča za sln…

Slnečnica sa za slnkom o...

Blockchainový telefón, ktorý sa nedá odpočúvať - XPhone

Blockchainový telefón, ktorý sa …

Spoločnosť Pundi X tvrd...

Ploštice v dome ? Odpudzovače myší, kún, potkanov, mačiek, psov, vtákov, krtov, hrabošov, všetkého sa zbavte

Ploštice v dome ? Odpudzovače my…

Odpudzovače škodcov –...

Čo o vás prezradí váš vlastný webový prehliadač? Pozrite sa

Čo o vás prezradí váš vlastný…

To, že o vás prevádzko...

Česká firma dobýva Áziu potom, čo čínsky veľmajster neprekonal jej zámok

Česká firma dobýva Áziu potom, …

Slovenská patentovaná v...

Software zadarmo: oprava Windows či prevod textu do hovoreného slova

Software zadarmo: oprava Windows č…

Osvedčená sada aplikác...

Vyzerá ako z minulého storočia...

Vyzerá ako z minulého storočia..…

 ...a je veľmi drahý. ...

Prev Next
skafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlenettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrslesswsvthtrukurvicyyi

Aplikácia pre iPhone Vám zobrazí detailné informácie o BTS GSM okolo vás.

Program Signál je nová aplikácia dostupná na Cydia pre iPhone 4, 3GS a 3G, ktorý zobrazuje všetky informácie bunky GSM okolo vás na mape, v skvelom detaile. Je to šikovný malý nástroj, ktorý môžete mať vždy pri sebe a zistiť kde sa nachádzajú vo Vašom okolí GMS BTS stanice.

Popis aplikácie je nasledovné.

 

Signál je nástroj vytvorený členskými iPhone Dev Team planetbeing, ktorý zobrazuje informácie o bunke – vysielači vášho iPhone na ktorý je pripojený vrátane susedných GSM buniek. Detekuje a mapuje umiestnenie všetkých okolitých buniek tak, že užívateľ môže ľahko získať dobrú predstavu o mobilnom pokrytí, jednoducho zistí kde sa jeho mobilný GSM telefón hlási.

Okrem máp sú dostupné ďalšie užitočné technické údaje zobrazované vrátane RSCP (sila signálu), v dBm a Ec/N0 (kvalita signálu), na všetkých susedných BTS, PSC buniek, rovnako ako frekvencia každej bunky.

 

Takže až budete nabudúce v meste, a chcete zistiť viac o Vašom operátorovi GSM, bude táto aplikácia pre Vás ta správna vec.

 

Aplikácia dokáže na mape zobrazovať polohu jednotlivých základňových staníc GSM operátorov, BTS, v blízkosti užívateľa a tiež silu signálu z jednotlivých BTS.

Aplikácia červenou farbou indikuje aktuálne využívanú BTS, modrou BTS so známou polohou a šedou farbou BTS so zatiaľ neznámou polohou. Akým spôsobom respektíve spôsobmi zisťuje polohu BTS autor v popise aplikácie neuvádza.

Aplikácia je platená, stojí 5 dolárov, a získať je ju možné z Cydia App Store, neoficiálneho obchodu s aplikáciami pre jailbreaknuté iPhony prístupného z aplikácie Cydia.

 

Môžete tiež vyskúšať:

  • Ako na útek z väzenia iPhone 4, 3GS, iPod touch 3G / 2G, a iPad 3.2.1 s Jailbreak 2,0
  • Ako sa k odomknutiu IOS 4.0.1 na iPhone 3GS, iPhone 3G [Sprievodca]
  • Ako sa k odomknutiu IOS 4 s ultrasn0w a blacksn0w na 05.13.04 pásma [Sprievodca]
  • PwnageTool 4.0 (Windows)

Tu je video z demo aplikácie:

BTS je skratka anglického base transceiver station, teda základňová stanica (ktorá vysiela a prijíma rádiofrekvenčné vlny).

Mobilné telefóny obsahujú dvojsmerné rádia (prijímač-vysielač) , využívajúc rádiofrekvenčný signál na prijímanie (prenášanie) a vysielanie hlasu a dát. Keď uskutočňujete alebo prijímate hovor, váš mobilný telefón komunikuje so sieťou , ktorá má nízko napäťové prijímače a vysielače, nazývané záklaďňové stanice.

Každá základňová stanica obsluhuje malú geografickú oblasť, je bunkou celého mobilného systému. Bunky sú pospájané a vytvárajú jednu ucelenú mobilnú sieť. Typická BTS obsahuje antény a prenosové zariadenia, ktoré sú napojené na príslušnú ovládaciu stanicu. BTS je zodpovedná za zbieranie telefónneho signálu a prechod signálov.

Mobilné telefóny dokážu komunikovať s viacerými BTS navzájom počas jedného hovoru, čo zabezpečuje udržanie spojenia aj pri pohybe. Keď je hovor ustálený, mobilný telefón i BTS regulujú energiu na minimálnu napájanú hodnotu (minimum power level), požadovanú na udržanie kvality hovoru. Takáto prispôsobiteľná kontrola spotreby energie robí z mobilného systému jeden z najviac efektívnych komunikačných systémov dneška.

Sieť BTS je napojená aj na verejnú telefónnu sieť, čo zabezpečuje, aby mohli mobilné telefóny volať do iných sietí , miest a krajín po celom svete.

BTS sa môžu postarať len o obmedzené množstvo súčasne uskutočňovaných hovorov. Priemerná stanica môže obslúžiť približne 40-60 súčasných hlasových a dátových signálov.

Keď hovor prekračuje kapacitu BTS, signál je prenášaný na najbližšiu. Keď je vzdialenosť k tejto stanici príliš veľká, alebo je táto stanica tiež zaneprázdnená dočasne sa na mobilnom telefóne objaví chyba siete. Ak ste niekedy mali takýto problém, je možné, že BTS vo vašom okolí boli momentálne plne využité. So zvýšenými nárokmi na mobilnú komunikáciu sú potrebné prídavné BTS.

 

Naposledy zmenenénedeľa, 20 január 2013 01:08
Pre písanie komentárov sa prihláste
návrat hore